PRIMĂRIA --> Programe și strategii

Strategia de Dezvoltare Durabilă a comunei Drăgănești, județul Neamț

Comuna Drăgănești din județul Neamț face parte din regiunea de dezvoltare NORD EST, cuprinzând județele Neamț, Bacău, Suceava, Botoșani, Iași și Vaslui.

Datorită condițiilor favorabile de care dispune, a frumuseții locurilor, purității aerului, apelor, zonelor montane din județele Bacău, Neamț si Suceava, precum și a inestimabilului patrimoniu cultural și religios existent, Regiunea Nord est deține un potențial turistic relativ ridicat care poate fi comparat cu alte zone turistice renumite din țară și din străinătate.

La nivelul județului Neamț s-a adoptat Agenda Locală 21 - Planul Local de Dezvoltare Durabilă a Județului Neamț. Agenda Locală se concentrează asupra problemelor de ordin social, economic și de mediu și presupune soluții la problemele existente prin încurajarea unor practici mai eficiente. Se conștientizează faptul că dezvoltarea durabilă poate fi realizabilă fără a face rabat de la calitatea vieții prin însușirea unei gândiri creatoare și practicarea unui comportament sustenabil.

Strategia de Dezvoltare Durabilă

Strategia de Dezvoltare Durabilă a comunei Drăgănești, județul Neamț
PROIECT DE HOTĂRÂRE Privind aprobarea delegarii prin concesiune a Serviciului de iluminat public al COMUNEI DRAGANESTI, JUDETUL NEAMT, a studiului de fundamentare a deciziei de delegarea a Servicului Public de Iluminat al COMUNEI DRAGANESTI, JUDETUL NEAMT, a Regulamentului de Organizare și funcționare al serviciului de iluminat public, a Caietului de Sarcini, a documentatiei de atribuire prin procedura simplificata Având în vedere:
Proiect de hotărâre

Data creare: 09-05-2020 23:15:21